
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 0.89 mm |
| RoHS | Compliant |
| Max Current Rating | 10 A |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 11 months ago) |
| Max Supply Voltage | 60 V |
| Power Dissipation | 1 W |
| Hold Current | 550 mA |
| Time to Trip | 100 ms |
| Trip Current | 1.1 A |
| Maximum Resistance 1 Hour (R1max) | 1.1 Ω |
| Minimum Resistance Initial (Rmin) | 200 mΩ |
| Voltage Rating | 60 V |
Stock: 1382
Distributors
pcbx
Unit Price$0.39197
Ext.Price$0.39197
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.39197 | $0.39197 |
| 10 | $0.30576 | $3.05760 |
| 50 | $0.26220 | $13.11000 |
| 100 | $0.22485 | $22.48500 |
| 500 | $0.20341 | $101.70500 |
| 1000 | $0.19119 | $191.19000 |
