
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 1 nF |
| Voltage Rating (DC) | 6.3 kV |
| Tolerance | 10 % |
| Height - Seated (Max) | 17 mm |
| Length | 13 mm |
| Termination | Radial |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Composition(Kit Type) | Ceramic |
| Temperature Coefficient | B |
| Material | Ceramic |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 6300 V (6.3 kV) |
| Depth | 7 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Lead Diameter | 600 µm |
| Lead Pitch | 10 mm |
| Voltage | 6.3 kV |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Lead Length | 25 mm |
| Lead/Base Style | Straight |
| Lifecycle Status | Obsolete (Last Updated: 1 month ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | DISCONTINUED (Last Updated: 1 month ago) |
| Dielectric | B |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
