
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 2.2 nF |
| Voltage Rating (DC) | 6.3 kV |
| Tolerance | -20 %, 80 % |
| Height - Seated (Max) | 19 mm |
| Length | 15 mm |
| Termination | Radial |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Composition(Kit Type) | Ceramic |
| Temperature Coefficient | 350 ppm/°C |
| Material | Ceramic |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 6300 V (6.3 kV) |
| Depth | 7 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Lead Diameter | 600 µm |
| Lead Pitch | 10 mm |
| Insulation Resistance | 10 GΩ |
| Voltage | 6.3 kV |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Lead Length | 25 mm |
| Lead/Base Style | Straight |
| Lifecycle Status | Obsolete (Last Updated: 5 days ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | DISCONTINUED (Last Updated: 5 days ago) |
| Dielectric | E |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
