DEHR33D221KP3A
Manufacturer:
Murata
Mfr.Part #:
DEHR33D221KP3A
Datasheet:
Description:
Ceramic Capacitors Radial Through Hole 220 pF 10 % 2000 V (2 kV)
ParameterValue
Capacitance220 pF
Voltage Rating (DC)2 kV
Tolerance10 %
Height - Seated (Max)10 mm
TerminationRadial
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-25 °C
Composition(Kit Type)Ceramic
Voltage Rating2000 V (2 kV)
Depth5 mm
Lead FreeLead Free
Radiation HardeningNo
RoHSCompliant
Lead Diameter600 µm
Lead Pitch7.5 mm