
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 220 pF |
| Voltage Rating (DC) | 2 kV |
| Tolerance | 10 % |
| Height - Seated (Max) | 10 mm |
| Termination | Radial |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Composition(Kit Type) | Ceramic |
| Voltage Rating | 2000 V (2 kV) |
| Depth | 5 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Lead Diameter | 600 µm |
| Lead Pitch | 7.5 mm |
| Lead/Base Style | Straight |
| Lifecycle Status | Obsolete (Last Updated: 1 month ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | DISCONTINUED (Last Updated: 1 month ago) |
| Packaging | Ammo Pack |
| Dielectric | R |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
