
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 470 pF |
| Tolerance | 10 % |
| Height - Seated (Max) | 11.99 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Dielectric | R |
| Packaging | Ammo Pack |
| Voltage Rating | 2000 V (2 kV) |
| Thickness | 5 mm |
| RoHS | Compliant |
| rohs status | Compliant |
| voltage rating dc | 2 kV |
| dielectric characteristic | R |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
