

| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Non-Compliant |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Breakdown Voltage | 4 V |
| Number of Channels | 1 |
| Polarity | Bidirectional |
| Packaging | Reel |
| Clamping Voltage | 15 V |
| Peak Pulse Current | 2 A |
| Peak Pulse Power | 30 W |
| Working Voltage | 3.6 V |
| Diode Capacitance | 0.3 pF |
| Voltage ESD Air Gap | 20 kV |
| Voltage ESD Contact | 20 kV |
Stock: 103011
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10601
Ext.Price$0.10601
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10601 | $0.10601 |
| 10 | $0.07070 | $0.70700 |
| 50 | $0.04658 | $2.32900 |
| 100 | $0.03069 | $3.06900 |
| 500 | $0.02881 | $14.40500 |
| 1000 | $0.02625 | $26.25000 |
| 3000 | $0.02595 | $77.85000 |
| 5000 | $0.02565 | $128.25000 |
| 10000 | $0.02317 | $231.70000 |
