

| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Non-Compliant |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Breakdown Voltage | 5.8 V |
| Number of Channels | 1 |
| Polarity | Bidirectional |
| Packaging | Reel |
| Clamping Voltage | 20 V |
| Peak Pulse Current | 4 A |
| Peak Pulse Power | 80 W |
| Working Voltage | 5.5 V |
| Diode Capacitance | 10 pF |
| Voltage ESD Air Gap | 30 kV |
| Voltage ESD Contact | 30 kV |
Stock: 3139
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08564
Ext.Price$0.08564
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08564 | $0.08564 |
| 10 | $0.04282 | $0.42820 |
| 50 | $0.03813 | $1.90650 |
| 100 | $0.03395 | $3.39500 |
| 500 | $0.02954 | $14.77000 |
| 1000 | $0.02571 | $25.71000 |
| 3000 | $0.02439 | $73.17000 |
| 5000 | $0.02313 | $115.65000 |
| 10000 | $0.02176 | $217.60000 |
