

| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Non-Compliant |
| Schedule B | 8536300000 |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Breakdown Voltage | 7.7 V |
| Number of Channels | 1 |
| Polarity | Unidirectional |
| Packaging | Reel |
| Clamping Voltage | 20 V |
| Peak Pulse Current | 4 A |
| Peak Pulse Power | 150 W |
| Working Voltage | 6.5 V |
| Diode Capacitance | 20 pF |
| Voltage ESD Contact | 30 kV |
Stock: 33820
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06882
Ext.Price$0.06882
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06882 | $0.06882 |
| 10 | $0.03881 | $0.38810 |
| 50 | $0.02464 | $1.23200 |
| 100 | $0.01564 | $1.56400 |
| 500 | $0.01377 | $6.88500 |
| 1000 | $0.01317 | $13.17000 |
| 3000 | $0.01282 | $38.46000 |
| 5000 | $0.01248 | $62.40000 |
| 10000 | $0.00940 | $94.00000 |
