DFE201610E-2R2M=P2
Manufacturer:
Murata
Mfr.Part #:
DFE201610E-2R2M=P2
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors 2.00mmL×1.60mmW×1.00mmH SMD/SMT 2.2 µH 20 % 1.7 A 140 mΩ
ParameterValue
Tolerance20 %
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
Composition(Kit Type)Wirewound
Height1 mm
Current Rating1.7 A
Test Frequency1 MHz
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 days ago)
Inductance2.2 µH
RMS Current (Irms)1.7 A
inductance tolerance20 %
Series Resistance140 mΩ
Saturation Current2.4 A
Schedule B8504500000
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 days ago)
DC Resistance (DCR)140 mΩ