
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 1.2 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Wirewound |
| DC Resistance (DCR) | 48 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 1.5 µH |
| Core Material | Metal |
| Saturation Current | 3.9 A |
| Current Rating | 3 A |
Stock: 686
Distributors
pcbx
Unit Price$0.19872
Ext.Price$0.19872
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.19872 | $0.19872 |
| 10 | $0.17709 | $1.77090 |
| 50 | $0.15782 | $7.89100 |
| 100 | $0.13739 | $13.73900 |
| 500 | $0.11960 | $59.80000 |
| 1000 | $0.11514 | $115.14000 |
| 3000 | $0.11084 | $332.52000 |
| 5000 | $0.10486 | $524.30000 |
