| Parameter | Value |
|---|---|
| Color | Gray |
| Pitch | 5.2 mm |
| Current Rating | 20 A |
| Packaging | Box |
| RoHS | Compliant |
| Wire Gauge Range | 26 AWG to 12 AWG |
| Voltage Rating | 600 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Voltage Rating (IEC) | 800 V |
| Current Rating (IEC) | 24 A |
Stock: 324
Distributors
pcbx
Unit Price$0.19826
Ext.Price$0.19826
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.19826 | $0.19826 |
