| Parameter | Value |
|---|---|
| Color | Gray |
| Number of Positions | 2 |
| Packaging | Box |
| Pitch | 6.2 mm |
| Current Rating | 30 A |
| RoHS | Compliant |
| Wire Gauge Range | 24 AWG to 10 AWG |
| Voltage Rating | 600 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Voltage Rating (IEC) | 1 kV |
| Current Rating (IEC) | 32 A |
Stock: 41
Distributors
pcbx
Unit Price$0.34171
Ext.Price$0.34171
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.34171 | $0.34171 |
