| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 25 mA |
| Forward Voltage | 1.8 V to 2.4 V |
| Illumination Color | Yellow |
| Lens Style | Colored, Diffused, Dome |
| Lens Transparency | Diffused |
| Lens Color | Yellow Diffused |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 592 nm |
Stock: 2484
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07450
Ext.Price$0.07450
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07450 | $0.07450 |
| 10 | $0.03725 | $0.37250 |
| 50 | $0.03158 | $1.57900 |
| 100 | $0.02677 | $2.67700 |
| 500 | $0.02270 | $11.35000 |
| 1000 | $0.02134 | $21.34000 |
| 3000 | $0.02006 | $60.18000 |
| 5000 | $0.01886 | $94.30000 |
| 10000 | $0.01774 | $177.40000 |
