| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 20 mA |
| Forward Voltage | 3.5 V to 5.5 V |
| Illumination Color | Red, Green, Blue (RGB) |
| Lens Style | Clear, Rectangular |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 620 nm to 630 nm, 515 nm to 530 nm, 460 nm to 475 nm |
Stock: 300
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13066
Ext.Price$0.13066
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13066 | $0.13066 |
| 10 | $0.11618 | $1.16180 |
| 50 | $0.10330 | $5.16500 |
| 100 | $0.09459 | $9.45900 |
| 500 | $0.08661 | $43.30500 |
| 1000 | $0.07931 | $79.31000 |
| 3000 | $0.07262 | $217.86000 |
