

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 25 mA |
| Forward Voltage | 3 V |
| Illumination Color | White |
| Lens Style | Colored, Diffused, Rectangular |
| Lens Transparency | Diffused |
| Lens Color | Yellow |
Stock: 2262
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05338
Ext.Price$0.05338
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05338 | $0.05338 |
| 10 | $0.02669 | $0.26690 |
| 50 | $0.02366 | $1.18300 |
| 100 | $0.02097 | $2.09700 |
| 500 | $0.01859 | $9.29500 |
| 1000 | $0.01648 | $16.48000 |
| 3000 | $0.01460 | $43.80000 |
| 5000 | $0.01321 | $66.05000 |
| 10000 | $0.01196 | $119.60000 |
