ECE2GM150G20OTPO
Manufacturer:
Yunxing
Mfr.Part #:
ECE2GM150G20OTPO
Datasheet:
Description:
Aluminum Electrolytic Capacitors Radial,10.00mm×20.00mm Through Hole 15 µF 20 % 400 V
ParameterValue
Capacitance15 µF
Tolerance20 %
Life (Hours)6000 Hours
Height - Seated (Max)20 mm
Diameter10 mm
Max Operating Temperature105 °C
Min Operating Temperature-40 °C
PackagingReel
Voltage Rating400 V
RoHSCompliant
Lead Pitch5 mm
Ripple Current @ High Frequency285 mA @ 100 kHz