ECE2GM330K21OTPO
Manufacturer:
Yunxing
Mfr.Part #:
ECE2GM330K21OTPO
Datasheet:
Description:
Aluminum Electrolytic Capacitors Radial,13.00mm×21.00mm Through Hole 33 µF 20 % 400 V
ParameterValue
Capacitance33 µF
Tolerance20 %
Life (Hours)6000 Hours
Height - Seated (Max)21 mm
Diameter13 mm
Max Operating Temperature105 °C
Min Operating Temperature-40 °C
PackagingReel
Voltage Rating400 V
RoHSCompliant
Lead Pitch5 mm