ECG1BM221G20OTBO
Manufacturer:
Yunxing
Mfr.Part #:
ECG1BM221G20OTBO
Datasheet:
Description:
Aluminum Electrolytic Capacitors Radial,10.00mm×20.00mm Through Hole 220 µF 20 % 80 V
ParameterValue
Tolerance20 %
Max Operating Temperature105 °C
Min Operating Temperature-40 °C
Capacitance220 µF
RoHSCompliant
Voltage Rating80 V
Diameter10 mm
PackagingBulk
Height - Seated (Max)20 mm