ECH2GM150G20OTZO
Manufacturer:
Yunxing
Mfr.Part #:
ECH2GM150G20OTZO
Datasheet:
Description:
Aluminum Electrolytic Capacitors 10.00mmD×10.20mmH SMD/SMT, Through Hole 15 µF 20 % 400 V
ParameterValue
Tolerance20 %
Max Operating Temperature105 °C
Min Operating Temperature-40 °C
Capacitance15 µF
RoHSCompliant
Voltage Rating400 V
Diameter10 mm
Ripple Current @ High Frequency1 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency500 mA @ 120 Hz
PackagingBulk
Height - Seated (Max)20 mm