ECH2GM2R7E12OTZO
Mfr.Part #:
ECH2GM2R7E12OTZO
Datasheet:
Description:
Aluminum Electrolytic Capacitors Radial,6.30mm×12.00mm Through Hole 2.7 µF 20 % 400 V
ParameterValue
Tolerance20 %
Max Operating Temperature105 °C
Min Operating Temperature-40 °C
Capacitance2.7 µF
RoHSCompliant
Voltage Rating400 V
Diameter6.3 mm
Lead Pitch2.5 mm
PackagingBulk
Height - Seated (Max)12 mm