

| Parameter | Value |
|---|---|
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 70 kΩ |
| Height - Seated (Max) | 0.9 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 32.768 kHz |
| Frequency Tolerance | 20 ppm |
| Load Capacitance | 12.5 pF |
| lead free status | Lead Free |
| Drive Level | 0.5 µW |
| Operating Mode | Fundamental |
Stock: 3555
Distributors
pcbx
Unit Price$0.48799
Ext.Price$0.48799
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.48799 | $0.48799 |
| 10 | $0.42232 | $4.22320 |
| 25 | $0.39944 | $9.98600 |
| 50 | $0.38305 | $19.15250 |
| 100 | $0.36716 | $36.71600 |
| 300 | $0.34958 | $104.87400 |
| 500 | $0.33285 | $166.42500 |
| 1000 | $0.31909 | $319.09000 |
| 3000 | $0.29844 | $895.32000 |
