

| Parameter | Value |
|---|---|
| Frequency | 12 MHz |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| Frequency Stability | 25 ppm |
| RoHS | Compliant |
| Operating Supply Voltage | 1.6 V to 3.63 V |
| Type | XO (Standard) |
| Load Capacitance | 15 pF |
| Height - Seated (Max) | 0.7 mm |
| Base Resonator | Crystal |
| Output Format | CMOS |
Stock: 6295
Distributors
pcbx
Unit Price$1.03276
Ext.Price$1.03276
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.03276 | $1.03276 |
| 10 | $0.85750 | $8.57500 |
| 25 | $0.83541 | $20.88525 |
| 50 | $0.81390 | $40.69500 |
| 100 | $0.75063 | $75.06300 |
| 300 | $0.73158 | $219.47400 |
| 500 | $0.71301 | $356.50500 |
| 1000 | $0.68223 | $682.23000 |
| 3000 | $0.63863 | $1915.89000 |
