

| Parameter | Value |
|---|---|
| Frequency | 26 MHz |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| Frequency Stability | 25 ppm |
| RoHS | Compliant |
| Operating Supply Voltage | 1.6 V to 3.63 V |
| Type | XO (Standard) |
| Load Capacitance | 15 pF |
| Height - Seated (Max) | 0.7 mm |
| Supply Current | 5 mA |
| Base Resonator | Crystal |
| Output Format | CMOS |
Stock: 1670
Distributors
pcbx
Unit Price$1.08918
Ext.Price$1.08918
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.08918 | $1.08918 |
| 10 | $0.88827 | $8.88270 |
| 25 | $0.86969 | $21.74225 |
| 50 | $0.85151 | $42.57550 |
| 100 | $0.81987 | $81.98700 |
| 300 | $0.78135 | $234.40500 |
| 500 | $0.74464 | $372.32000 |
| 1000 | $0.71985 | $719.85000 |
| 3000 | $0.69506 | $2085.18000 |
| 5000 | $0.66941 | $3347.05000 |
