

| Parameter | Value |
|---|---|
| Frequency | 50 MHz |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Packaging | Reel |
| Frequency Stability | 25 ppm |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| RoHS | Compliant |
| Operating Supply Voltage | 1.6 V to 3.63 V |
| Type | XO (Standard) |
| Load Capacitance | 15 pF |
| Height - Seated (Max) | 0.7 mm |
| Supply Current | 5 mA |
| Base Resonator | Crystal |
| Output Format | CMOS |
Stock: 4664
Distributors
pcbx
Unit Price$1.02591
Ext.Price$1.02591
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.02591 | $1.02591 |
| 10 | $0.84467 | $8.44670 |
| 25 | $0.82566 | $20.64150 |
| 50 | $0.80706 | $40.35300 |
| 100 | $0.76944 | $76.94400 |
| 300 | $0.73444 | $220.33200 |
| 500 | $0.70104 | $350.52000 |
| 1000 | $0.67625 | $676.25000 |
| 3000 | $0.63863 | $1915.89000 |
