

| Parameter | Value |
|---|---|
| Frequency | 16.384 MHz |
| RoHS | Compliant |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Frequency Tolerance | 20 ppm |
| Drive Level | 100 µW |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 80 Ω |
| Height - Seated (Max) | 0.8 mm |
| Operating Mode | Fundamental |
| Packaging | Reel |
| Load Capacitance | 12 pF |
| Frequency Stability | 50 ppm |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
Stock: 2672
Distributors
pcbx
Unit Price$0.54459
Ext.Price$0.54459
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.54459 | $0.54459 |
| 10 | $0.44627 | $4.46270 |
| 25 | $0.43677 | $10.91925 |
| 50 | $0.42747 | $21.37350 |
| 100 | $0.40951 | $40.95100 |
| 300 | $0.39025 | $117.07500 |
| 500 | $0.37190 | $185.95000 |
| 1000 | $0.35650 | $356.50000 |
| 3000 | $0.32231 | $966.93000 |
| 5000 | $0.30692 | $1534.60000 |
