ECS-320-13-42-CKM-TR
Manufacturer:
ECS
Mfr.Part #:
ECS-320-13-42-CKM-TR
Datasheet:
Description:
Crystals SMD-4 SMD/SMT 32 MHz 13 pF
ParameterValue
Tolerance0.001 %
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ω
Length3.9878 mm
Width2.5 mm
TerminationSMD/SMT
Max Operating Temperature70 °C
Min Operating Temperature-20 °C
Height787.4 µm
Lead FreeLead Free
RoHSCompliant
Frequency32 MHz
Frequency Stability10 ppm
Frequency Tolerance0.001 %
Load Capacitance13 pF
Schedule B8541600060
Operating ModeFundamental
PackagingReel
Height - Seated (Max)0.8 mm