

| Parameter | Value |
|---|---|
| Height - Seated (Max) | 1.2 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 12 MHz |
| Frequency Stability | 25 ppm |
| Load Capacitance | 15 pF |
| Type | XO (Standard) |
| Operating Supply Voltage | 1.8 V, 2.5 V, 3.3 V |
| Supply Current | 4 mA |
| Output Format | CMOS |
| Base Resonator | Crystal |
Stock: 384
Distributors
pcbx
Unit Price$0.68822
Ext.Price$0.68822
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.68822 | $0.68822 |
| 10 | $0.57280 | $5.72800 |
| 25 | $0.56027 | $14.00675 |
| 50 | $0.54801 | $27.40050 |
| 100 | $0.51637 | $51.63700 |
| 300 | $0.49765 | $149.29500 |
| 500 | $0.47961 | $239.80500 |
| 1000 | $0.45140 | $451.40000 |
| 3000 | $0.42634 | $1279.02000 |
| 5000 | $0.40267 | $2013.35000 |
