

| Parameter | Value |
|---|---|
| Height - Seated (Max) | 1.2 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 16 MHz |
| Frequency Stability | 25 ppm |
| Load Capacitance | 15 pF |
| Type | XO (Standard) |
| Operating Supply Voltage | 1.8 V, 2.5 V, 3.3 V |
| Supply Current | 4 mA |
| Output Format | CMOS |
| Base Resonator | Crystal |
Stock: 834
Distributors
pcbx
Unit Price$0.66941
Ext.Price$0.66941
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.66941 | $0.66941 |
| 10 | $0.55229 | $5.52290 |
| 25 | $0.54106 | $13.52650 |
| 50 | $0.53006 | $26.50300 |
| 100 | $0.49843 | $49.84300 |
| 300 | $0.47925 | $143.77500 |
| 500 | $0.46080 | $230.40000 |
| 1000 | $0.37446 | $374.46000 |
| 3000 | $0.35874 | $1076.22000 |
| 5000 | $0.34368 | $1718.40000 |
