


| Parameter | Value |
|---|---|
| Height - Seated (Max) | 1.7 mm |
| Length | 7.0104 mm |
| Width | 5.0038 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Height | 1.7018 mm |
| Packaging | Reel |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 8 MHz |
| Frequency Stability | 100 ppm |
| Load Capacitance | 15 pF |
| Type | XO (Standard) |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Max Supply Current | 16 mA |
| Schedule B | 8541600025 |
| Output Format | HCMOS |
| Base Resonator | Crystal |
Stock: 2143
Distributors
pcbx
Unit Price$1.28325
Ext.Price$1.28325
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.28325 | $1.28325 |
| 10 | $1.05755 | $10.57550 |
| 25 | $1.03551 | $25.88775 |
| 50 | $1.01394 | $50.69700 |
| 100 | $0.97034 | $97.03400 |
| 300 | $0.90898 | $272.69400 |
| 500 | $0.85151 | $425.75500 |
| 1000 | $0.83270 | $832.70000 |
| 3000 | $0.81978 | $2459.34000 |
| 5000 | $0.80706 | $4035.30000 |
