

| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 7.0104 mm |
| Width | 5.0038 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 1.7018 mm |
| Packaging | Reel |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 25 MHz |
| Frequency Stability | 50 ppm |
| Frequency Tolerance | 0.005 % |
| Load Capacitance | 15 pF |
| Current Rating | 4 mA |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Max Supply Current | 15 mA |
| Type | XO (Standard) |
| Output Format | HCMOS |
| Base Resonator | Crystal |
| Height - Seated (Max) | 1.7 mm |
| Supply Current | 15 mA |
Stock: 1991
Distributors
pcbx
Unit Price$0.98231
Ext.Price$0.98231
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.98231 | $0.98231 |
| 10 | $0.95154 | $9.51540 |
| 25 | $0.90644 | $22.66100 |
| 50 | $0.86348 | $43.17400 |
| 100 | $0.84467 | $84.46700 |
| 300 | $0.81950 | $245.85000 |
| 500 | $0.79509 | $397.54500 |
| 1000 | $0.76944 | $769.44000 |
