
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Power Rating | 5 W |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 85 V, 120 V |
| Output Current | 1 A |
| Max Input Voltage | 264 VAC, 370 VDC |
| Current - Output 1 | 1 A |
| Efficiency | 71 % |
| Voltage - Output 1 | 5 V |
Stock: 43
Distributors
pcbx
Unit Price$3.31110
Ext.Price$3.31110
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.31110 | $3.31110 |
| 10 | $3.15798 | $31.57980 |
