
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 220 mF |
| Voltage Rating (DC) | 5.5 V |
| Tolerance | -20 %, 80 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 75 Ω |
| Life (Hours) | 1000 Hours |
| Height - Seated (Max) | 11.5 mm |
| Length | 5 mm |
| Width | 5.0038 mm |
| Termination | Radial |
| Diameter | 10.5 mm |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Dielectric | |
| Leakage Current | 300 µA |
| Number of Capacitors | |
| Height | 5 mm |
| Circuit Type | |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 5.5 V |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Lead Diameter | 200 µm |
| Lead Pitch | 5 mm |
| Voltage | 5.5 V |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Dielectric Material | Gold |
| Orientation | Vertical |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
