
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 33 µF |
| Voltage Rating (DC) | 10 V |
| Tolerance | 20 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 1.8 Ω |
| Life (Hours) | 1000 Hours |
| Ripple Current | 95 mA |
| Height - Seated (Max) | 5.4 mm |
| Length | 5.5 mm |
| Width | 5.3 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Diameter | 5 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Voltage Rating (AC) | 10 V |
| Number of Pins | 2 |
| Leakage Current | 3 µA |
| Height | 5.4 mm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 10 V |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Polar |
| Lead Pitch | 1.5 mm |
| Voltage | 10 V |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Dielectric Material | Aluminium |
| Impedance | 1.8 Ω |
| Ripple Current (AC) | 95 mA |
| Lead Length | 2.2 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 months ago) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Ripple Current @ High Frequency | 95 mA @ 100 kHz |
| Ripple Current @ Low Frequency | 71.25 mA @ 120 Hz |
Stock: 2239
Distributors
pcbx
Unit Price$0.43133
Ext.Price$0.43133
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.43133 | $0.43133 |
| 10 | $0.30259 | $3.02590 |
| 50 | $0.21228 | $10.61400 |
| 100 | $0.13798 | $13.79800 |
| 500 | $0.12228 | $61.14000 |
| 1000 | $0.11586 | $115.86000 |
