
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 220 µF |
| Tolerance | -20 %, 20 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 360 mΩ |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Height - Seated (Max) | 5.8 mm |
| Diameter | 6.3 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 6.3 V |
| RoHS | Compliant |
| Impedance | 360 mΩ |
| Ripple Current @ Low Frequency | 156 mA @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency | 240 mA @ 100 kHz |
Stock: 7758
Distributors
pcbx
Unit Price$0.70850
Ext.Price$0.70850
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.70850 | $0.70850 |
| 10 | $0.35425 | $3.54250 |
| 50 | $0.29922 | $14.96100 |
| 100 | $0.25274 | $25.27400 |
| 500 | $0.20493 | $102.46500 |
| 1000 | $0.19453 | $194.53000 |
| 3000 | $0.18466 | $553.98000 |
| 5000 | $0.17529 | $876.45000 |
| 10000 | $0.14907 | $1490.70000 |
| 30000 | $0.14913 | $4473.90000 |
| 50000 | $0.14919 | $7459.50000 |
| 100000 | $0.14919 | $14919.00000 |
