
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 680 µF |
| Tolerance | 20 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 160 mΩ |
| Life (Hours) | 5000 Hours |
| Height - Seated (Max) | 10.5 mm |
| Diameter | 8 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 10 V |
| RoHS | Compliant |
| Impedance | 160 mΩ |
| Mounting Style | Surface Mount |
| lead free status | Lead Free |
| rohs status | Compliant |
| Ripple Current @ Low Frequency | 450 mA @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency | 600 mA @ 100 kHz |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$0.53741
Ext.Price$0.53741
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.53741 | $0.53741 |
| 10 | $0.43306 | $4.33060 |
| 25 | $0.39817 | $9.95425 |
| 50 | $0.36609 | $18.30450 |
| 100 | $0.33659 | $33.65900 |
| 300 | $0.28939 | $86.81700 |
| 500 | $0.24881 | $124.40500 |
| 1000 | $0.23270 | $232.70000 |
