


| Parameter | Value |
|---|---|
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 months ago) |
| Capacitance | 330 µF |
| RoHS | Compliant |
| Tolerance | 20 % |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Voltage Rating | 25 V |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 160 mΩ |
| Packaging | Reel |
| Height - Seated (Max) | 10.8 mm |
| Ripple Current @ High Frequency | 600 mA @ 100 kHz |
| Ripple Current @ Low Frequency | 390 mA @ 120 Hz |
Stock: 6
Distributors
pcbx
Unit Price$0.77059
Ext.Price$0.77059
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.77059 | $0.77059 |
| 10 | $0.63590 | $6.35900 |
| 25 | $0.58943 | $14.73575 |
| 50 | $0.54636 | $27.31800 |
| 100 | $0.50644 | $50.64400 |
| 300 | $0.48625 | $145.87500 |
| 500 | $0.46686 | $233.43000 |
| 1000 | $0.44494 | $444.94000 |
| 3000 | $0.44208 | $1326.24000 |
