
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 680 µF |
| Tolerance | 20 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 80 mΩ |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Height - Seated (Max) | 10.8 mm |
| Diameter | 10 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 25 V |
| RoHS | Compliant |
| Ripple Current @ Low Frequency | 595 mA @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency | 850 mA @ 100 kHz |
Stock: 156
Distributors
pcbx
Unit Price$0.94598
Ext.Price$0.94598
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.94598 | $0.94598 |
| 10 | $0.76675 | $7.66750 |
| 25 | $0.70468 | $17.61700 |
| 50 | $0.64763 | $32.38150 |
| 100 | $0.59519 | $59.51900 |
| 300 | $0.56784 | $170.35200 |
| 500 | $0.54175 | $270.87500 |
| 1000 | $0.51507 | $515.07000 |
