


| Parameter | Value |
|---|---|
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 months ago) |
| Capacitance | 100 µF |
| RoHS | Compliant |
| Tolerance | 20 % |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Voltage Rating | 50 V |
| Diameter | 8 mm |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 340 mΩ |
| Packaging | Reel |
Stock: 84
Distributors
pcbx
Unit Price$0.71050
Ext.Price$0.71050
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.71050 | $0.71050 |
| 10 | $0.56486 | $5.64860 |
| 25 | $0.51382 | $12.84550 |
| 50 | $0.46739 | $23.36950 |
| 100 | $0.42515 | $42.51500 |
| 300 | $0.40299 | $120.89700 |
| 500 | $0.38199 | $190.99500 |
| 1000 | $0.35968 | $359.68000 |
