
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 33 µF |
| Tolerance | 20 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 1.3 Ω |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Diameter | 8 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 80 V |
| RoHS | Compliant |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 months ago) |
Stock: 9
Distributors
pcbx
Unit Price$0.44179
Ext.Price$0.44179
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.44179 | $0.44179 |
| 10 | $0.35347 | $3.53470 |
| 25 | $0.32402 | $8.10050 |
| 50 | $0.29702 | $14.85100 |
| 100 | $0.27228 | $27.22800 |
| 300 | $0.26104 | $78.31200 |
| 500 | $0.25026 | $125.13000 |
| 1000 | $0.23717 | $237.17000 |
