
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 39 µF |
| Tolerance | 20 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 700 mΩ |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Height - Seated (Max) | 6.1 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 35 V |
| RoHS | Compliant |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 months ago) |
| Ripple Current @ Low Frequency | 104 mA @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency | 160 mA @ 100 kHz |
Stock: 37
Distributors
pcbx
Unit Price$0.21418
Ext.Price$0.21418
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.21418 | $0.21418 |
| 10 | $0.19158 | $1.91580 |
| 50 | $0.17136 | $8.56800 |
| 100 | $0.15682 | $15.68200 |
| 500 | $0.14351 | $71.75500 |
| 1000 | $0.13134 | $131.34000 |
| 3000 | $0.12345 | $370.35000 |
| 5000 | $0.11603 | $580.15000 |
