
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 330 µF |
| Tolerance | 20 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 340 mΩ |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Height - Seated (Max) | 8.3 mm |
| Diameter | 6.3 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 10 V |
| RoHS | Compliant |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 months ago) |
| Ripple Current @ Low Frequency | 182 mA @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency | 280 mA @ 100 kHz |
Stock: 308
Distributors
pcbx
Unit Price$0.69062
Ext.Price$0.69062
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.69062 | $0.69062 |
| 10 | $0.56074 | $5.60740 |
| 25 | $0.51540 | $12.88500 |
| 50 | $0.47373 | $23.68650 |
| 100 | $0.43543 | $43.54300 |
| 300 | $0.41482 | $124.44600 |
| 500 | $0.39518 | $197.59000 |
