
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 150 µF |
| Tolerance | 20 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 340 mΩ |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Height - Seated (Max) | 8 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 25 V |
| RoHS | Compliant |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 months ago) |
| Ripple Current @ Low Frequency | 182 mA @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency | 280 mA @ 100 kHz |
Stock: 426
Distributors
pcbx
Unit Price$0.31363
Ext.Price$0.31363
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.31363 | $0.31363 |
| 10 | $0.27610 | $2.76100 |
| 50 | $0.24307 | $12.15350 |
| 100 | $0.22111 | $22.11100 |
| 500 | $0.20114 | $100.57000 |
| 1000 | $0.18297 | $182.97000 |
| 3000 | $0.16644 | $499.32000 |
| 5000 | $0.15141 | $757.05000 |
