
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 47 µF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Ripple Current | 63 mA |
| Height - Seated (Max) | 7.7 mm |
| Length | 8 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Diameter | 6.3 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Leakage Current | 3 µA |
| Height | 7.7 mm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Polar |
| Lead Diameter | 650 µm |
| Lead Pitch | 1.8 mm |
| Voltage | 50 V |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 months ago) |
| Schedule B | 8532220020 |
| Ripple Current @ Low Frequency | 63 mA @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency | 107.1 mA @ 10 kHz |
Stock: 19
Distributors
pcbx
Unit Price$0.22224
Ext.Price$0.22224
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.22224 | $0.22224 |
| 10 | $0.19803 | $1.98030 |
| 50 | $0.17645 | $8.82250 |
| 100 | $0.16259 | $16.25900 |
| 500 | $0.14982 | $74.91000 |
| 1000 | $0.13805 | $138.05000 |
| 3000 | $0.12721 | $381.63000 |
| 5000 | $0.11721 | $586.05000 |
