
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 33 µF |
| Voltage Rating (DC) | 10 V |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Ripple Current | 26 mA |
| Height - Seated (Max) | 6.1 mm |
| Length | 6.1 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Diameter | 6.3 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 6.1 mm |
| Case/Package | Radial |
| Mount | SMD/SMT |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 10 V |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 months ago) |
| Ripple Current @ Low Frequency | 26 mA @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency | 44.2 mA @ 10 kHz |
Stock: 158
Distributors
pcbx
Unit Price$0.28550
Ext.Price$0.28550
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.28550 | $0.28550 |
| 10 | $0.23011 | $2.30110 |
| 50 | $0.20272 | $10.13600 |
| 100 | $0.17858 | $17.85800 |
| 500 | $0.16529 | $82.64500 |
| 1000 | $0.12494 | $124.94000 |
