
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 220 µF |
| Voltage Rating (DC) | 35 V |
| Tolerance | 20 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 200 mΩ |
| Life (Hours) | 3000 Hours |
| Ripple Current | 410 mA |
| Height - Seated (Max) | 10.5 mm |
| Diameter | 8 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 10.2 mm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 35 V |
| RoHS | Non-Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Ripple Current (AC) | 410 mA |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 months ago) |
| Ripple Current @ Low Frequency | 266.5 mA @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency | 410 mA @ 100 kHz |
Stock: 68
Distributors
pcbx
Unit Price$0.33552
Ext.Price$0.33552
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.33552 | $0.33552 |
| 10 | $0.29897 | $2.98970 |
| 50 | $0.26640 | $13.32000 |
| 100 | $0.23189 | $23.18900 |
| 500 | $0.20186 | $100.93000 |
| 1000 | $0.19320 | $193.20000 |
| 3000 | $0.18492 | $554.76000 |
| 5000 | $0.17699 | $884.95000 |
