
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 220 µF |
| Tolerance | 20 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 15 mΩ |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Height - Seated (Max) | 1.9 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 6.3 V |
| RoHS | Compliant |
| lead free status | Lead Free |
| operating temperature | 105 °C |
| rohs status | Compliant |
| size height | 4.30 mm |
| voltage rating dc | 6.3 V |
| equivalent series resistance esr | 15 mΩ |
| size diameter | 7.3 mm |
| Ripple Current @ High Frequency | 5.1 A @ 100 kHz |
Stock: 3822
Distributors
pcbx
Unit Price$1.94569
Ext.Price$1.94569
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.94569 | $1.94569 |
| 10 | $1.57274 | $15.72740 |
| 25 | $1.27128 | $31.78200 |
| 50 | $1.02760 | $51.38000 |
| 100 | $0.97070 | $97.07000 |
| 300 | $0.91695 | $275.08500 |
| 500 | $0.86617 | $433.08500 |
| 1000 | $0.79397 | $793.97000 |
| 3000 | $0.72779 | $2183.37000 |
| 5000 | $0.66712 | $3335.60000 |
| 10000 | $0.61151 | $6115.10000 |
| 30000 | $0.56054 | $16816.20000 |
