
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 22 µF |
| Voltage Rating (DC) | 80 V |
| Tolerance | 20 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 45 mΩ |
| Life (Hours) | 10000 Hours |
| Ripple Current | 1.55 A |
| Height - Seated (Max) | 10.5 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Diameter | 8 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Leakage Current | 3 µA |
| Height | 10.2 mm |
| Material | Polymer |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 80 V |
| RoHS | Compliant |
| Lead Diameter | 900 µm |
| Lead Pitch | 3.1 mm |
| Voltage | 80 V |
| REACH SVHC | Unknown |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Ripple Current (AC) | 1.55 A |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 months ago) |
| Schedule B | 8532220020 |
| Ripple Current @ Low Frequency | 155 mA @ 100 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency | 1.55 A @ 100 kHz |
Stock: 494
Distributors
pcbx
Unit Price$1.55854
Ext.Price$1.55854
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.55854 | $1.55854 |
| 10 | $0.85750 | $8.57500 |
| 25 | $0.82708 | $20.67700 |
| 50 | $0.79774 | $39.88700 |
| 100 | $0.76944 | $76.94400 |
| 300 | $0.72770 | $218.31000 |
| 500 | $0.68822 | $344.11000 |
| 1000 | $0.54716 | $547.16000 |
