
| Parameter | Value |
|---|---|
| Ratings | AEC-Q200 |
| Ripple Current @ Low Frequency | 345 mA @ 100 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency | 2.3 A @ 100 kHz |
| Capacitance | 220 µF |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 27 mΩ |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Voltage Rating | 25 V |
| Tolerance | 20 % |
| Packaging | Reel |
| Life (Hours) | 10000 Hours |
| Height - Seated (Max) | 10.5 mm |
| RoHS | Compliant |
Stock: 244
Distributors
pcbx
Unit Price$1.48541
Ext.Price$1.48541
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.48541 | $1.48541 |
| 10 | $1.21622 | $12.16220 |
| 25 | $1.10412 | $27.60300 |
| 50 | $1.00235 | $50.11750 |
| 100 | $0.90996 | $90.99600 |
| 300 | $0.87212 | $261.63600 |
| 500 | $0.83585 | $417.92500 |
| 1000 | $0.80268 | $802.68000 |
