
| Parameter | Value |
|---|---|
| Ratings | AEC-Q200 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 months ago) |
| Ripple Current @ Low Frequency | 270 mA @ 100 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency | 1.8 A @ 100 kHz |
| Capacitance | 47 µF |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 30 mΩ |
| RoHS | Compliant |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Voltage Rating | 50 V |
| Tolerance | 20 % |
| Packaging | Reel |
| Life (Hours) | 10000 Hours |
| Height - Seated (Max) | 10.5 mm |
Stock: 360
Distributors
pcbx
Unit Price$1.57791
Ext.Price$1.57791
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.57791 | $1.57791 |
| 10 | $1.00462 | $10.04620 |
| 25 | $0.87450 | $21.86250 |
| 50 | $0.76124 | $38.06200 |
| 100 | $0.71315 | $71.31500 |
| 300 | $0.64877 | $194.63100 |
| 500 | $0.59020 | $295.10000 |
| 1000 | $0.54785 | $547.85000 |
