
| Parameter | Value |
|---|---|
| Ratings | AEC-Q200 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 months ago) |
| Ripple Current @ Low Frequency | 55 mA @ 100 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency | 550 mA @ 100 kHz |
| Capacitance | 22 µF |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 80 mΩ |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Voltage Rating | 25 V |
| Tolerance | 20 % |
| Packaging | Reel |
| Life (Hours) | 4000 Hours |
| Height - Seated (Max) | 6.1 mm |
| RoHS | Compliant |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
